Jonavos rajono Šveicarijos progimnazija jau beveik metai yra sveikatą stiprinanti mokykla. Ir vienas sveikos gyvensenos komponentų, kuris turi susiformuoti jau vaikystėje yra sveika mityba. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o sumuštiniai šiandien yra neatsiejama daugelio mitybos raciono dalis. Jie populiarūs visame pasaulyje. Dažniausiai sumuštiniai laikomi ne itin sveiku maistu, tačiau yra daug būdų, kaip juos paversti maistingu ir naudingu organizmui. O smagiausia, kad juos galima ruošti iš pačių įvairiausių sveikų ingredientų ir ruošiant juos patirti daug teigiamų emocijų. Tiek emocijos, tiek jausmai kyla nuolatos, padeda užmegzti santykį su supančia aplinka, parodo, kaip vertinama konkreti situacija,  ar yra patenkinami poreikiai.  Šios vidinės būsenos ir jų pažinimas padeda vaikams suprasti tai, ką jie išgyvena bei kaip reaguoti įvairiose situacijose. Skatinant labiau pažinti emocijas, pagilinti mokinių sveikos mitybos įpročius, ugdyti kūrybiškumą ir gebėjimą pažinti ir išreikšti emocijas, Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos pedagogų komanda kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizavo tarptautinį projektą „Jausmų sumuštinis“, kuriame dalyvavo 8-ių Jonavos miesto ir rajono ugdymo įstaigų bei Ukrainos Uspenovkos vidurinės mokyklos mokiniai. Vaikai iš pasirinktų produktų, gamino sumuštinius: kas linksmus, kas liūdnus ar nustebusius, o kai kurie sumuštiniai net vardus turėjo. Renkant sumuštinius – nugalėtojus komisijos nariai atsižvelgė į tai, kad sumuštinis būtų pagamintas iš sveikatai naudingų produktų, atrodytų estetiškai, atspindėtų vaiko emociją.

Džiaugiamės, kad šis projektas pritraukė tiek daug dalyvių ir tikimės dalyvaujančių vaikų, jų tėvelių ir kituose Šveicarijos progimnazijos projektuose.

Pavaduotoja ugdymui Vaineta Tomaš