Nuo rugsėjo 22 dienos  šalyje vyko respublikinis projektas, skirtas paminėti Baltų dieną. Šveicarijos progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose  projekto  „Baltų literatūros savaitė“  veiklose, kurias organizavo bibliotekininkė Zita Adamonienė ir lietuvių kalbos mokytoja Daiva Jurevičienė. Projektas buvo skirtas žinomo latvių poeto, visuomenės veikėjo Imanto Zieduonio (1933 – 2013) kūrybai pristatyti. Minint šio rašytojo 90 metų jubiliejų, šie metai Latvijoje yra paskelbti Imanto Zieduonio metais, organizuojama daug renginių.

5-6 klasių mokiniai skaitė šio rašytojo knygos „Spalvotos pasakos“ ištraukas, diskutavo apie jausmus ir spalvas, sužinojo latviškus spalvų pavadinimus, spalvino latviškus ornamentus mylimiausiomis spalvomis. Pradinių klasių mokiniai skaitė I. Zieduonio „Meškiukų pasaką“, piešė savo meškiuką, iliustravo skaitomos pasakos patikusius epizodus.

7-8 klasių mokiniai pamokoje, skirtoje Baltų literatūros savaitei,  sužinojo apie  Latvijos regionus, įdomius šios šalies kraštovaizdžius, ieškojo lietuvių ir latvių  kalbų bendrumų, rinko gražiausią lietuvišką ir latvišką žodį. Latvijoje užaugusi ir gyvenusi mokytoja Silvija Ruplienė mokiniams pasakojo ir parodė latviškų savo šeimos relikvijų, padeklamavo savo gimtąja kalba gražias eiles.

Įsitraukę į įvairias veiklas mokiniai ne tik turiningai praleido laiką, bet ir   išmoko latviškų žodžių, sužinojo, kokios artimos yra dvi gyvos išlikusios Baltų kalbų sesės- Latvija ir Lietuva.

Projekto organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai: Asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Zieduonio muziejus

Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, Glasses on, Lonas, Sapiegos klinika.

Mokytoja Daiva Jurevičienė