Vasario viduryje paskelbtas rajoninis 5-8 klasių mokinių  rašinio konkursas apie senovinius daiktus, brangias šeimos  relikvijas sudomino nemažai mokinių. Rašant ne vienam  teko  giliau patyrinėti savo giminės istoriją, pabendrauti su seneliais, pažadinti jų prisiminimus. Kovo 12 dieną komisija paskelbė įdomiausių, vaizdingiausių, taisyklinga kalba parašytų rašinių autorius.

Komisija nusprendė:
1 vietą skirti Jonavos r. Lietavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniui Nedui Simovičiui (mokytoja Alma Rimavičienė),
2 vietą- Jonavos r. Bukonių mokyklos- daugiafunkcio centro 8 klasės mokinei  Agnei Bartošiūtei (mokytoja Ernesta Legienė),
3 vietą skirti dviem mokinėms-  Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro 6 klasės mokinei Vytautei Šafronaitei (mokytoja Zita Simovičienė) už vaizdingai atskleistą senovinį sviesto gaminimo būdą ir Jonavos r. Lietavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinei Gabijai Kaladinskaitei (mokytoja Alma Rimavičienė), aprašiusiai seną lygintuvą, menantį meilės istoriją.

Papildomas prizas skirtas Jonavos r. Šveicarijos  progimnazijos 6 klasės mokinei Selinai Mikulskytei už dideles pastangas atskleidžiant pasididžiavimo vertą   šeimos istoriją, slypinčią senose nuotraukose.

Dėkojame visiems mokiniams, kurie domėjosi išlikusiais tėvų, senelių, prosenelių daiktais ir savo rašiniuose atskleidė įdomias istorijas. Dėkojame mokytojoms, paskatinusioms ir padrąsinusioms mokinius dalyvauti konkurse. Tikimės, kad papasakotos praeities istorijos -tai tik ilgų ieškojimų ir atradimų kelio pradžia. Kelio, kuris veda į savęs, savo tapatybės, pasaulio pažinimą. Juk, kaip rašė V.Krėvė, „Kur nėra praeities, sunki ir miglota ateitis“.