Spalio 4-ąją dieną visame pasaulyje yra minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šiais metais Šveicarijos progimnazijoje ji paminėta ypatingai: 3-ios klasės mokinė Ema Simonavičiūtė suorganizavo parodą „Katinas Olegas“. Mergaitė piešė katiną, su kuriuo ji praleidžia laiką namuose ir kuris yra jos geras draugas. Mes linkime Emai ir ateityje piešti, kurti ir organizuoti daugiau parodų.

Š.m. rugsėjo 28 d. 7-os klasės mokiniai su mokytoju Deimantu Ramanausku ir mokytoja Alina Klevinskiene vyko į Kauno tvirtovės IX fortą, kur mokiniai apžiūrėjo forto muziejų, masinių žudynių vietą, memorialinį kompleksą. Pasakojant mokytojui Deimantui vaikai susipažino su forto atsiradimo istorija, sužinojo, kad Tarpukariu čia buvo įsikūręs valstybinis kalėjimas, 1940–1941 metais – NKVD kalėjimas, 1941–1944 metais jame veikė žydų koncentracijos stovykla, nužudyta apie 50 000  Kauno žydų.

Š.m. rugsėjo 11 d. visa Šveicarijos progimnazijos bendruomenė susirinko progimnazijos stadione, ir susirinko ne šiaip sau, o tam, kad visi nuo jauniausio iki vyriausio bendruomenės nario draugiškai žygiuodami įveiktų 7 km. Visi susirinkusieji pasirašė ant šių metų jau simboliu tapusio obuolio, kuris po žygio puikuojasi ant progimnazijos sienos.

Š.m. rugsėjo 16-22 dienomis, Šveicarijos progimnazijoje vyko Europos Judumo savaitė 2021. Šios akcijos tikslas - skatinti ne tik moksleivius, bet ir visą mokyklos bendruomenę daugiau judėti bei rinktis sveiką, aktyvų gyvenimo būdą. Šiomis dienomis mokiniai pertraukas leido aktyviai - vyko įvairios treniruotės, estafetės, mankštos. Taip pat mokyklos bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti net dviejuose konkursuose. Viename konkurse mokiniai, bei bendruomenės nariai varžėsi žingsnių iššūkyje, kitame, mokiniai su savo šeimomis aktyviai leido savaitgalį ir tokiu būdu varžėsi dėl mokyklos aktyviausios šeimos vardo.

Rugsėjo 23 dieną 6 klasės mokiniai vyko į Jonavos rajono krašto muziejų, kuriame dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Atlaidų tradicija: kermošinių saldainių gamyba“. Užsiėmimo metu moksleiviai sužinojo kas yra atlaidai, kokios jų metu rengiamos linksmybės bei pramogos, susipažino su kermošinių saldainių gamybos istorija. Tautinio paveldo produktų tradicijų amatininkė Laima Lašinienė pademonstravo baltos masės karamelės paruošimo procesą, pristatė saldainių formų įvairovę: „apyrankes“, „laikrodžius“, „karolius“ ir kt.  Mokiniai patys pasigamino ilguosius saldainius, vadinamus „lazdomis“. Mokiniai smagiai sušoko tradicinius šokius „Malūnėlis“, „Kiaulė grikiuos“, „Grečenikė“.  Užsiėmimas išties buvo smagus ir saldus.