Lietuvių tautodailėje gausu ornamentų ir simbolių. Jais buvo dekoruojami baldai, drabužiai, pastatai ir kiti įvairūs buities daiktai, o kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę. Vieni seniausių - geometriniai ornamentai,  sudaryti iš įvairaus dydžio ir formos taškų, lenktų ir tiesių linijų, apskritimų, daugiakampių ir kryželių. Vasario 3-7 dienos Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos 6 kl. mokinės atliko projektinį darbą, skirtą ne tik Vasario 16-ajai paminėti, bet ir geometrijos bei etnokultūros žinioms pasikartoti. Mergaitės interneto platybėse ieškojo lietuvių tautodailės simbolių, pasirinkę skaitmeninį mastelį apskaičiavo simbolio matmenis. Darbui atlikti prireikė žinių apie simetriją, matavimus, mokinės turėjo galimybę lavinti kūrybiškumą, vaizduotę ir erdvinį mąstymą, daugiau sužinoti apie matematikos ir etnokultūros ryšius. Juk etninę kultūrą su matematika sieja ne tik meniniai ornamentai ir simboliai, bet ir  skaičiavimo sistemų kilmė, archajiškų kalendorinių matavimų patirtis, liaudiški matai, todėl panašių projektinių veiklų mokiniams bus pasiūlyta ir daugiau.

Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos matematikos mokytoja Zita Adamonienė