Paklausti, kas yra matematika, dauguma, greičiausiai pasakytų, kad matematika – tai vien skaičiai ir juos perprasti ne visada yra lengva. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Matematika ne tik sudėtingas mokslas, bet ir įdomus bei įtraukiantis užsiėmimas! Tai patvirtina Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos suorganizuotas respublikinis 5-6 kl. mokinių konkursas „Kalėdinių atvirutės iš geometrinių figūrų“. Konkursas sulaukė tikrai didelio susidomėjimo, nes prie Šveicarijos progimnazijos prisijungė Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos, Kauno Jono Laužiko mokyklos, Jonavos „Neries“ ir Jonavos „Lietavos“ pagrindinių mokyklų, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos, Jonavos r. Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro ir Jonavos r. Užusalių mokyklos-daugiafunkcio centro 5-6 klasių mokiniai, kurie pagamino net 160 spalvingų ir nuotaikingų atvirukų. Kurdami kalėdinius sveikinimus mokiniai ne tik pagilino žinias apie geometrines figūras ir jų pritaikymą, bet turėjo galimybę atskleisti savo gabumus, kūrybiškumą ir vaizduotę bei įsitikinti, kad matematika ne tik skaičiai ir nuobodūs uždaviniai, bet ir linksmas bei įdomus užsiėmimas. O prizinių vietų laimėtojams buvo labai smagu gauti ne tik diplomus, bet ir kalėdinę nuotaiką kurti padedančias dovanėles. Kalėdinių atvirukų paroda sulaukė tikrai didelio susidomėjimo ir paskatinimo aktyviau bendradarbiauti ugdymo įstaigas ugdant mokinių pažinimo kompetenciją ir stiprinant matematinius gebėjimus.

Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos matematikos mokytoja Zita Adamonienė