Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai tradiciškai vyksta tarp dviejų visiems Lietuvos gyventojams svarbių šventinių datų – nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11 dienos. Šiemet dėl epideminės situacijos renginiai Jonavos savivaldybės mokyklose, bibliotekose, kultūros įstaigose vyksta iki gegužės mėnesio. Svarbiausias  šios iniciatyvos tikslas- puoselėti, gražinti, skatinti meilę savo kalbai, prisiminti žymius kalbininkus, mūsų kalbos istoriją, o taip pat – pasitikrinti  lietuvių kalbos žinias, įdomiai, kūrybingai ir turiningai praleisti  savo laiką.

Šveicarijos progimnazijoje renginiai prasidėjo virtualia paroda „Būdvardžio išdaigos“. Aktyviausi buvo mažieji- priešmokyklinės ugdymo grupės mokinukai ir jų mokytoja Loreta Balčienė. Neatsiliko ir ketvirtokai ,kuriems padėjo jų mokytoja Raimonda Slabšienė. Keli darbeliai buvo atrinkti ir dalyvavo respublikiniame projekte  virtualioje parodoje „Atverkime kalbos turtus“.

Tikras iššūkis mokiniams rašyti dailyraštį. 1-4 klasių mokiniai vasario 24 dieną dalyvavo konkurse  ,,Darbšti rankelė – daili raidelė''. Dailiausiai parašė ir I vietą užėmė mūsų pirmokas Aronas  Paplauskas (mokytoja V.Žiemienė) ir trečios klasės mokinys Justas Gotovtas (mokytoja S.Talalienė). II vietą užėmė ketvirtokai – Joris Gudžiūnas ir Eglė Čižauskaitė (mokytoja R.Slabšienė), o III vietą  pasidalijo 2 klasės mokinė Justė Sadauskaitė ir 3 klasės mokinys Manelis Polismakas.

5-8 klasių mokiniai rašė dailyraštį, patikrino savo žinias kalbos viktorinoje „Sava kalba didina brolišką meilę“. Dailyraščio konkurse komisijai nelengva buvo išrinkti  dailiausią rašyseną, nes mokiniai labai stengėsi, dailiai parašytų darbų buvo ne vienas. „Auksinės plunksnos“ nugalėtoju tapo 7 klasės mokinys Audrius Almetov. II vieta paskirta 6 klasės mokinei Gabijai Strelčiūnaitei, o trečiąja vieta pasidalijo 8 klasės mokinys Tadas Gotkalo ir 6 klasės mokinė Saulė Liepa Mataitytė.

Džiaugiamės savo kruopščiais mokiniais.